چگونه تجهیزات الکترونیکی خود را بیمه کنیم ؟ 

چطور تجهیزات الکترونیکی خود راا بیمه کنیم
۴/۵

یکی از انواع بیمه هایی که برای هر کسی مورد نیاز است بیمه تجهیزات الکترونیک یا بیمه نامه کالای دیجیتال می باشد . این بیمه نامه از زیر مجموعه های بیمه مهندسی می باشد که تمامی تجهیزاتت الکترونیکی ما را که ارزش قطعات الکترونیکی آنها بیشتر از ارزش مکانیکی اشان هست بیمه می کند . این نوع بیمه نامه در واقع پوششی است برای تجهیزاتی الکترونیکی ما مثل : موبایل ، لپ تاپ ، کنسول بازی ، تبلت، کامپیوتر و … در مقابل اتفاقاتی که غیر قابل پیش بینی هستند و ناگهانی رخ می دهند . این نوع بیمه نامه بیشتر در رشته هایی مثل : پزشکی ، صنعت ، تجارت و … کاربرد دارد .

حال اگر قصد دارید تجهیزات الکترونیکی خود را بیمه کنید و نیاز به کسب اطلاعات بیشتری راجع به این بیمه نامه دارید تا پایان این مقاله از مجله بیمه ایران حسینی بهترین نمایندگی بیمه ایران در کرج  با ما همراه باشید .

برای خرید بیمه تجهیزات الکترونیک کلیک کنید

بیمه تجهیزات الکترونیکی چیست ؟

لازمه این که برای تجهیزات الکترونیکی خود بیمه تهیه کنید این است که با این بیمه نامه بیشتر آشنا شوید . اگر بخواهیم در یک جمله بیمه تجهیزات الکترونیکی را تعریف کنیم باید بگوییم که این بیمه نامه خساراتی که ممکن است برای  تجهیزات الکترونیکی ما بیوافتد را پوشش میدهد .  همانطور که می دانید همه چیز روز به روز در حال افزایش قیمت است و تجهیزات الکترونیکی مان نیز از این قضیه مستثنا نیستند . بنابراین اگر این وسایل با اتفاقات ناگهانی مواجه شوند و دچار خسارت شوند تهیه دوباره آنها غیر ممکن است و هزینه تعمیرشان نیز مبلغ قابل توحهی است.

بهترین راه حل برای راحت شدن از شر این نگرانی بیمه تجهیزات الکترونیکی است که همانطور گفتیم این بیمه نامه زیر مجموعه بیمه مهندسیست . در این نوع بیمه نامه شرکت بیمه گذار در مقابل مبلغی که از ما میگیرد متعهد میشود در صورت وقوع حوادث مشخصی برای تجهیزات الکترونیکی ما خسارت آن را جبران نماید .

چه دستگاه هایی تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی قرار می گیرند ؟چه دستگاه هایی تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی قرار میگیرند ؟

حال که با بیمه تجهیزات الکترونیکی و مزایای آن آشنا شدید ممکن است با این سوال رو به رو شوید که این نوع بیمه نامه چه تجیزات الکترونیکی و دستگاه هایی را تحت پوشش قرار میدهد ؟ در ادامه به این سوال شما پاسخ خواهیم داد و شما را با تجهیزاتی که تحت پوشش این نوع بیمه قرار میگیرد آشنا خواهیم کرد. دستگاه هایی که تحت پوشش این نوع بیمه نامه قرار میگیرند عبارت اند از :

 • ساعت های هوشمند.
 • رایانه ها و سرور هایشان.
 • انواع کنسول های بازی.
 • انواع موبایل ها و تبلت ها.
 • رایانه همراه یا لپ تاپ ها.
 • دستگاه های چاپگر ها و فتوکپی ها.
 • تمامی تجهیزات رادیویی ، تلویزیونی و مخابراطی.
 • دستگاه های فکس و ارتباطی.
 • انواع دوربین های مدار بسته اعم از : منزل، فروشکاهی و حتی اتوموبیل ها.
 • تجهیزات پزشکی.
 • تمامی تجهیزات الکترونیکی آشپزخانه اعم از : یخچال ، ماکروویو ، ماشین لباس شویی و ظرف شویی و …
 • دوریین های عماسی و فیلم برداری و کلیه تجهیزات مربوط به سینما.
 • تجهیزات اداری.
 • تمامی تجهیزات صنعتی ، صنایع و آزمایشگاهی و تحقیقاتی.
 • دستگاه های مربوط به نمونه برداری و مواد.
 • تجهیزات کنترل و عیب یاب.
 • سیستم های هشدار دهنده مثل هشدار دهنده آتش سوزی.

کدام خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی قرار می گیرند ؟

کدام خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک قرار میگیرند ؟

حال که می دانیم کدام تجهیزات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی هستند همینطور مهم است که بدانیم که این بیمه کدام خطرات را نیز بیمه میکند . خطراتی که تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی است شامل موارد زیر می شود :

پوشش ضربه فیزیکی و شکستگی :

یکی از کارآمد ترین خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک ، پوشش خطر ضربه فیزیکی و شکستگی ایی  که به صورت غیر عمد به موبایل ، تبلت ، لپ تاپ  و کلیه تجهیزات الکترونیکی شما وارد می شود است.

پوشش نوسانات ولتاژ برق :

همینطور بیمه نامه تجهیرات الکترونیک یا بیمه کالای دیجیتال علاوه بر تحت پوشش قرار دادن خطر ضربه قیزیکی و شکستگی خساراتی که ممکن است نوسانات ولتاژ برق به تجهیزات الکترونیکی شما وارد کند را نیز پوشش می دهد.

پوشش سرقت و شکست حرز :

بیمه کالای دیجیتال یا همان بیمه تجهیزات الکترونیکی سرقت را نیز تحت شرایطو قوانینی تحت پوشش قرار می دهد . و آن این است که سرقت با شکست حرز صورت گرفته باشد . حال شاید ندانید که شکست حرز دقیقا چیست . شکست حرز به معنی شکستن در ، قفل ، پنجره و … است که یعنی در واقع ورود به صورت غیر قانونی و به زور انجام شده است . بنابراین اگر سرقت همراه با شکست حرز همراه نباشد متاسفانه تحت پوشش این بیمه نامه نخواهد بود .

پوشش آتش سوزی :

یکی دیگر از خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک یا بیمه کالای دیجیتال خسارات ناشی از آـش سوزی برای تجهیزات شما است .

پوشش آب خوردگی یا نفوذ مایعات :

در این نوع بیمه نامه اگر به صورت غیر عمد تجهیزات الکترونیک شما مثل تلفن همراه، لپ تاپ و … دچار نفوذ آب خوردگی و نفوذ مایعات شد کلیه خسارات وارده تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی قرار میگیرند .

پوشش بلایای طبیعی :

این نوع بیمه نامه خسارات وارده که از بلایای طبیعی مثل : سلی ، زلزله ، طوفان و … ناشی شده باشد را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه کالای دیجیتال با گارانتی چه تفاوتی دارند  ؟

در گارانتی شرکتی فروشنده است و یا اینکه گرانتی را ارائه می دهد با نوشتن یک قرار داد رسمی و کتبی به شما متعهد می شود که تحت شرایط خاص تعمیرات تجهیزات الکترونیکی شما را به صورت رایگان و به صورت محدود مثلا چند ماهه یا نهایتا چند ساله انجام دهد . که البته این فقط در شرایطی است که  مشکل اصلی از طرف کالای دیجیتالی باشد که تهیه کرده و هیچ کدام ازخطرات: سرقت، شکستن یا ضربه خوردن ، آتش سوزی یا سل و زلزله و طوفان را تحت پوشش قرار نمی دهد .

اما همانطور که در بالا برایتان به صورت کامل شرح دادیم بیمه کالای دیجیتال خطرات زیادی را تحت پوشش قرار می دهد و نگرانی های شما را به صورت کامل رفع می کند .

کدام خطرات تحت پوشش بیمه کالای دیجیتال قرار نمی گیرند ؟

کدام خطرات تحت پوشش بیمه کالای دیجیتال قرار نمیگیرند ؟

برخی از حوادث هستند که بیمه تجهیزات الکترونیکی یا کالای دیجیتال آنها را تحت پوشش قرار نمی دهد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد :

 • خساراتی که ناشی از استفاده از کالای دیجیتالتان در گرد و غبار و محیط آلوده باشد .
 • خسارات که به علت از استفاده از آداپتور های غیر اصل و متفرقه باشد .
 • خساراتی که به دلیل استفاده از نرم افزار های آلوده به ویروس به وجود آمده باشد .
 • خساراتی که به دلیل اشکالات نرم افزاری و بهه علت ریکاوری یا نصب درایو یا ویروس یابی و … باشد .
 • خساراتی که به صورت عمدی به تجهیزات الکترونیکتان وارد شده باشد
 • لوازم و تجهیزات غیر اصل و کپی تحت پوشش این بیمه نامه قرار نخواهند گرفت .

فرانشیز بیمه تجهیزات  یا کالای دیجیتال چقدر است ؟

خب در ابتدا ممکن است شما با واژه فرانشیز آشنا نباشید بنابراین لازم است ابتدا به شما بگوییم که فرانشیز چیست. در واقع فرانشیز یک مبلغ کمی از خسارت وارده است که توسط شرکت بیمه گذار پرداخت نمیشود و شما هخودتان باید این هزینه را پرداخت کنید.

حال جواب به سوال فرانشیز بیمه تجهیزات چقدر است بسیار سخت است زیرا که هر شرکت بیمه گذار با توجه به قوانین شرکت خود این مبلغ را تعیین میکند. بنابراین تنها کاری که شما می توانید انجام دهید این است که هنگام امضای قرار داد به فرانشیز دقت کنید و شرکتی را انتخاب کنید که کمترین قرانشیز را داشته باشد .

ما در بیمه ایران حسینی نمایندگی بیمه ایران در کرج ، به ارائه انواع بیمه اعم از بیمه تجهیزات الکترونیکی با کمترین مبلغ فرانشیز و با مناسب ترین قیمت بیمه میپردازیم .

مقاله چرا باید بیمه داشته باشیم را مطالعه کنید

مدت زمان پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی  چقدر است ؟

مدت زمان بیمه تجهیزات الکترونیکی ای بیمه کالای دیجیتال بعد از خرید بیمه به مدت یکسال میباشد که البته یکی از مهم ترین مزیت های آن این است که قابل تمدید است .

باید بگوییم که اگر در این مدت زمان از بیمه خود استفاده کردید دیگر نمیتوانید استفاده کنید و این بیمه فقط یکبار قابل مصرف است . اما شما میتوانید با پرداخت هزینه کمتر دوباره آن کالا را بیمه کنید .

چه شرایطی برای  دریافت خسارت بیمه تجهیزات الکترونیکی وجود دارد ؟

خب همانطور که می دانید تمامی بیمه ها برای پرداخت خسارت شرایطی دارند که بیمه تجهیزات الکترونیکی نیز از این امر مستثنا نیست . چه شرایطی برای دریافت خسارت بیمه تجهیزات الکترونیکی وجود دارد :

 • ابتدا باید دقت کنید که مدت زمان بیمه نامه شما تمام نشده باشد و اعتبار داشته باشد .
 • دومین موردی که باید به آن توجه کنید این است که پیش از خسارت این بیمه نامه را تهیه کرده باشید .
 • اطلاعات وسایل الکترونیگی خود را به درستی وارد کرده باشید .
 • نحوه خسارت و اطلاعات لازم وسیله الکترونیکی تان را به صورت کتبی به شرکت بیمه گذار ارائه کرده باشید .
 • مدارک و رسید پرداخت هزینه تعمیر کار باید به شرکت بیمه گذار ارائه شود .
 • مدارک مورد نیاز را به صورت کامل به همراه داشته باشید .

چه مدارکی برای دریافنت بیمه تجهیزات الکترونیکی لازم است ؟

 • کارشناس بیمه باید وسیله بیمه شده که آسیب دیده است را کارناسی کرده و تایید کند .
 • صورت جلسه تنظیم شده توسط کارشناس که در آن میزان خسارت را مشخص خواهد کرد را باید به همراه داشته باشید .
 • و در این صورت جلسه معمولا مدارکی توسط کارشناس درخواست خواهد شد که باید آنها را نیز به همراه داشته باشید .
 • و در آخر نامه کتبی اعلام خسارت به شرکت بیمه که در بالا گفته شد را نیز فراموش نکنید .

برای خرید بیمه تجهیزات الکترونیک کلیک کنید

خرید بیمه تجهیزات الکترونیکی در بیمه ایران حسینی :

همانطور که همه ما می دانیم حادثه هرگز خبر نمی کند . و درباره تمام تجهیزات الکترونیکی ما نیز صدق می کند . و مطمئنیم که بار ها و بارها با این مشکل مواجه شده اید و هزینه های هنگفتی را متحمل شده اید . حق با شماست ممکن است که نتوانیم از اتفاق افتادن این حادثه ها جلوگیری کنیم اما میتوانیم با تهیه بیمه نامه تجهیزات الکترونیکی که مفصل راجع به آن با شما سخن گفتیم از ضرر مالی کتری را متحمل شویم . ما در بیمه ایران حسینی بهترین نمایندگی بیمه ایران در کرج در تلاشیم تا با ارائه انواع بیمه نامه به خصوص بیمه تجهیزات الکترونیک و پوشش های آن آرامش را به شما هدیه دهیم . بنابراین برای مشاوره و خرید انواع بیمه نامه با مشاورین ما در بیمه ایران حسینی ، نمایندگی بیمه ایران در کرج تماس حاصل فرمایید .

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید متشکریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09126507886