بیمه عمر کودک

بیمه عمر کودک
۴/۵

همان‌طور که می‌دانید آرامش فکری هر پدر و مادری در گرو راحتی فرزندانش است. چه بسا که پدر و مادر  برای امکانات رفاهی و رفع نیازهای فرزندانش بی وقفه و پرتلاش به کسب درآمد مشغول هستند. تصور کنید با تورم و وضعیت نابسامان اقتصادی چگونه می‌توان رفاه را برای آینده‌ای غیر قابل پیشینی تصور کرد؟ بیمه عمر کودک یا بیمه آتیه کودکان، گزینه‌ای است که شرکت‌های بیمه‌گر برای خانواده‌های دوراندیش ارائه کرده‌اند. در ادامه، مطالب بیشتری برای آشنایی با سرمایه گذاری و بیمه عمر کودک در اختیارتان قرار می‌دهیم. پیشاپیش قدردان انتخاب و همراهی شما تا انتهای مطالب هستیم.

سرمایه‌گذاری بسته به نوع سرمایه، هدف، مدت زمان، مبلغ مورد نظر و نوع بهره‌برداری از آن متفاوت است.یکی از رایج‌ترین راه، سپرده‌گذاری در بانک است. اما برای تامین رفاه و آینده فرزندان راه بهتری هم وجود دارد. حال گزیده‌ای از تفاوت‌ها و اینکه گزینه اول سرمایه‌گذاری چیست را به اختصار شرح می دهیم.

بیمه عمر کودک یک سرمایه گذاری عالی برای آینده کودکان است

سرمایه گذاری در بانک برای اینکه سود قابل توجهی دریافت شود دو شرط دارد:

مبلغ زیادی پول در سپرده کوتاه مدت سرمایه گذاری شود تا ماهانه مبلغ سود دریافتی شما مبلغ قابل تاملی باشد.

مبلغ سرمایه گذاری خود را در سپرده سرمایه گذاری بلند مدت قرار دهید تا سود دریافتی داشته باشید که البته امکان برداشت مبلغ خود را تا قبل اتمام قرار داد ندارید.

برای مشاوره و خرید کلیک کنید

مزایای بیمه عمر کودک نسبت به سرمایه گذاری بانکی

احتمالاً بعد آشنایی با سرمایه‌گذاری در بانک، نسبت به برتری بیمه عمر نوزاد اطلاعاتی کسب کرده‌اید؛ اما ما چند مورد از این اطلاعات را مجدداً در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بگوییم که چرا این موقع، بهترین زمان خرید بیمه عمر است.

تعدادی از فواید بیمه عمر برای کودکان به شرح زیر است:

در خرید بیمه عمر کودک شما مبلغ اندکی را که در توان و صلاح دیدتان هست، طبق نوع بیمه به بیمه‌‌گر  پرداخت می‌کنید. علاوه بر این سرمایه‌گذاری تحت پوشش خدماتی هم قرار میگیرید.

بعد از ثبت نام در بیمه عمر برای نوزادان، هر زمانی که تمایل به ادامه همراهی نداشته باشید، می‌توانید مبلغ اندوخته شده خود را برداشت کنید آن طرح را ادامه ندهید.

در مدت زمان استفاده از بیمه کودک می‌توانید از شرایط وام استفاده کنید.

بیمه عمر فرزندان علاوه بر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری جنبه پوشش از کارافتادگی را نیز دارد. در صورت از کارافتادگی، بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه با توجه به قرارداد موظف به عمل به شرایط مندرج است.

همانطور که ملاحظه کردید انتخاب بیمه عمر کودک برای سرمایه گذاری شرایط مناسب و معقول‌تری نسبت به سپرده بانکی دارد. این دیگر یک بیمه ساده نیست؛ بلکه به عنوان بیمه عمر و سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

مشکلات آینده کودکانتان را از پیش حل کنید

مشکلات آینده کودکانتان را از پیش حل کنید

یکی از راه‌حل‌های ریسک‌های غیر قابل پیش‌بینی آینده فرزندان، خرید بیمه عمر کودک و تضمین آینده‌شان با این سرمایه‌گذاری است.

به دلیل اینکه هیچ شخصی اطلاعی از معضلاتی  ندارد که در آینده ممکن است برای تامین رفاه و آسایش ثمره زندگی‌اش رخ دهد. پس همیشه باید برگه برنده‌ای برای هر مشکل کنار گذاشت تا در مواقع حساس از آن‌ها استفاده کرد. برگه برنده مشکلات غیر مترقبه خرید بیمه عمر است. البته هنگامی که صحبت از بیمه عمر می‌شود اطرافیان اغلب تصویری از مرگ و حوادث ناگوار در ذهنشان نقش میبندد.

در صورتی که با آشنایی بیشتر و اطلاعات دقیق‌تر، می‌توان فهمید که بیمه عمر کاربرد‌های بسیاری دارد که یکی از آنها بیمه عمر کودک است. بیمه عمر فقط برای سنین خاص و لحظات خاص و ناگوار و غیر مترقبه برای شما برنامه ریزی نشده است.  بلکه برای هر سنی و هر لحظه‌ای، برای پیشرفت و آینده‌ای روشن و امکانات رفاهی و اقتصادی خانواده و فرزندان شما هدف گذاری شده است.

بیمه عمر کودک در بیمه ایران :

شما برای فرزند خود ماهیانه مبلغ ۵۰.۰۰۰ تومان پس انداز نمایید،فرزند شما ضمن برخورداری از مبلغ پانرده میلیون تومان پوشش بیمه ای ، در سن سی تا سی و پنج سالگی صاحب سرمایه ای نزدیک به ۷۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان بطور قطعی بعلاوه مبلغ قابل توجهی سود مشارکت خواهد شد.این در حالیست که شما در طول این مدت تنها ۳۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان حق بیمه پرداخته اید.

توجه داشته باشید محاسبات فوق با حداقل سرمایه گذاری محاسبه گردیده است و شما می توانید نسبت به سیاست سرمایه گذاری و مبلغی که می خواهید سرمایه گذاری نمایید مبالغ فوق را به چندین برابر افزایش دهید،بدیهی است به هر ضریبی که افزایش دهید ، کلیه نهاده های مندرج در مثال فوق را نیز می بایست به همان میزان افزایش دهید.

مزایای بیمه عمر برای کودکان

اکثر سپرده‌های بیمه مزایای متفاوتی دارند. هرشخص طبق بودجه ماهانه خود و میزان پرداختی دلخواه می‌تواند بیمه مورد نظر خود را خریداری کنند. به طور مثال باپرداخت ماهیانه مبلغ ۵۰هزار تومان از درآمد خود می‌توانید فرزند خود را بیمه عمر کنید. مزایای بیمه عمر کودک شامل موارد زیر هستند:

پرداخت وام بدون ضمانت

یکی از مزیت‌های بیمه عمر آتیه فرزندان پرداخت وام بدون ضمانت‌های سخت است. والدین می‌توانند بعد از پایان ۲ سال از قرار داد بیمه خود، مبلغ ۹۰درصد از هزینه موجود در بیمه نامه را وام بگیرند.

ممکنه این مقاله هم براتون جالب باشه :بیمه حوادث انفرادی و پوشش های آن

سودخالص بدون کسر مالیات

سود حاصل از بیمه عمر سود خالصی است که هیچ‌گونه مالیات از آن کسر نمی‌شود. همچنین این بیمه دو سود تضمینی و مشارکتی را به بیمه‌ شدگان ارائه می‌کند.

برای توضیح بیشتر در این مورد سود تضمینی در اصل ضمانت قطعی در برابر سپرده و سرمایه بیمه گذار می‌باشد.

میزان این سود طبق مصوبه بیمه مرکزی است که در بعضی شرکت‌ها طبق ارائه خدمات و نوع پوشش ممکن است متغیر باشد.

هنگامی که شرکت بیمه از اندوخته بیمه‌گذار برای پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند، سود حاصل از این سرمایه گذاری را به طور سالانه به بیمه گزار پرداخت میکند. همچنین درصد سود پرداختی متغیر است که سالانه محاسبه و اعلام میگردد.

پوشش‌های بیمه عمر کودک

پوشش‌های بیمه عمر کودک

بیمه عمر کودکان مانند انواع بیمه‌نامه‌ها خدماتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد که به شرح زیر است:

بیمه فوت شامل سرمایه فوت عادی، پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه (درصورتی که بیمه گزار به دلایل حادثه،بیماری ویا طبیعی وعادی فوت کند، شرکت بیمه متعهد می شود مبلغ سرمایه تعیین شده در قرارداد را به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت کند.)

پوشش سرمایه امراض خاص (درصورتی‌که بیمه‌گزار دچار یکی از امراض خاص شود، شرکت بیمه طبق بیمه‌نامه سرمایه درمان و یا ابتلا به آن را می پردازد.)

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و پوشش نقص عضو و پوشش مستمری ازکارافتادگی (در صورتی که بیمه گزار براساس حوادث دچار از کارافتادگی دائم شود. بیمه‌گذار از پرداخت حق بیمه باتوجه به نوع بیمه و شرایط قرار داد از پرداخت بیمه نامه معاف می‌شود.)

هزینه بیمه عمر کودکان چقدر است؟

این که چه میزان برای بیمه فرزند خود هزینه کنید کاملاً به شما بستگی دارد. مبلغ خاصی برای پرداخت بیمه فرزندان تعیین نشده و این مورد به والدین آنها سپرده شده است.دلیل اینکه می‌گویند این بیمه، بهترین بیمه برای کودکان هم همین موضوع است. شاید پدر مادر نوزادی بخواهند از بدو تولد فرزندشان، ماهیانه ۲ میلیون تومان به عنوان حق بیمه پرداخت کنند تا پشتوانه محکم‌تری برای او بسازند. اما اگر کسی توانایی پرداخت این عدد را نداشته باشد چه؟

اگر حق بیمه ثابتی برای این بیمه در نظر گرفته می‌شد، احتمالاً خیلی از مردم توان مالی ثبت نام بیمه عمر کودک را نداشتند. اما آزاد بودن مبلغ حق بیمه طرفداران بیمه عمر کودک را بیشتر کرده است. البته یک عدد حداقلی برای حق بیمه در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر پایین‌ترین عدد توسط برخی از شرکت‌ها ۵۰ هزار تومان اعلام شده است که در بعضی شرکت‌ها امکان پرداخت آن به صورت ۶ ماهه هم وجود دارد.

با اینکه این مبلغ بسیار کم است اما از هیچی بهتر است؛ همین ارقام کوچک بعد گذشت چندین سال با سودی که به آن تعلق می‌گیرد، می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد. برای همین است که بیمه عمر کودک را بهترین سرمایه گذاری برای کودکان می‌دانند.

صفر تا صد بیمه عمر

مدارک لازم برای بیمه عمر کودک

برای ثبت نام بیمه عمر کودک نیاز به مدارک خاصی ندارید؛ مدارک شناسایی کافی است. اگر قصد داشتید روزی برای تهیه بیمه عمر اقدام کنید، مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی خود و فرزندتان کافی است. کپی این مدارک و فرمی که پر می‌کنید نزد بیمه‌گر باقی می‌ماند. این تمام مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه عمر کودک است.

سرمایه بدون بازپرداخت بیمه آتیه کودکان

سرمایه‌ای که در پایان به شما پرداخت می‌شود در اصل سرمایه گذاری شما است. احتیاجی به باز پرداخت ندارد.

والدین یا فرزندان می‌توانند در زمان مورد نیاز خود از این سرمایه استفاده کنند.

خرید بیمه عمر کودک از بیمه ایران حسینی (بهترین نمایندگی بیمه ایران در کرج ):

حال که با بیمه عمر کودک و مزایای آن آشنا شدید و از مزایای بیمه نامه عمر ، بیمه ایران نسبت به بیمه های دیگر مطلع شدید.  اگر قصد خرید این بیمه نامه را برای فرزندان خود دارید. همین الان با کارشناسان ما در بیمه ایران حسینی (نمایندگی بیمه ایران در گوهردشت) تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09126507886