بیمه بدنه یا کارت طلایی؟

کارت طلایی یا بیمه بدنه
۴/۵

در صورتی که وسیله نقلیه خود را از ایران خودرو  خریداری کرده باشید، مطمئنا نام کارت طلایی را شنیده اید . هر کسی که خودروی ایرانی خریده باشد می داند که این کارت چیست. ممکن است پوشش های کارت طلایی را از بیمه بدنه بشتر بدانید و با خود فکر کنید که کارت طلایی خودرو از بیمه بدنه بهتر است. بنابراین شما در خرید این دو گزینه  تردید خواهید داشت . بنابراین در این مقاله از سایت بیمه ایران حسینی ( بهترین نمادگی بیمه ایران در کرج ) قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با کارت طلایی و شباهت ها و تفاوت های آن با بیمه بدنه در اختیار شما قرار دهیم .

بنابراین اگر می خواهید شناخت بهتری نسبت به خدمات بیمه بدنه و کارت طلایی داشته باشید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید . اطمینان داریم که این شناخت به شما در انتخاب و تصمیم گیری کمک بسیاری خواهد کرد .

کارت طلایی چیست ؟

بیمه بدنه

این کارت برای خودرو هایی که توسط ایران خودرو تولید میشوند ، طراحی شده است . خساراتبی که کارت طلایی جبران می کند شامل : جبران خسارت های آتش سوزی ، تعمیر خودرو و تعویض لوازم و سرویس های دوره ای می باشد. در صورتی که مالک خودرویی غیر از محصولات شرکت ایران خودرو هستی.  کارت طلایی خودرو شما ، فقط خدمات حمل و نقل رایگان وسیله نقلیه را به شما ارائه میکند. که آن هم شرایط خاصی دارد و لازم است که وسیله نقلیه شما خراب باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد. مالکان محصولات ایران خودرو با خود فکر میکنند که کارت طلایی می تواند جایگزینی برای بیمه بدنه باشد اما سخت در اشتباه اند. میگویید چرا ؟ پس بهتر است به خدمات، پوشش های هر دو گزینه نگاهی بیندازید تا متوجه شوید.

کارت‌های طلایی به چند دسته متعدد تقسیم می‌شوند:

کارت طلایی ۱ ستاره: هزینه خسارات بلایای طبیعی و شکستن شیشه ماشین را پرداخت می‌کند.

کارت طلایی ۲ ستاره: پوشش هزینه‌های تعمیر موتور، جلوبندی و دیسک و صفحه خودرو، تعویض سالانه باتری و تعویض روغن هر ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار کیلومتر مسافت طی شده خودرو.

کارت طلایی ۳ ستاره: در کنار کلیه پوشش‌های کارت طلایی ۲ ستاره، هزینه تعویض لنت ترمز، روغن، شمع، فیلتر هوا و روغن و فیلتر سوخت را به ازای هر ۲۰ هزار کیلومتر پیمایش پرداخت می‌کند.

کارت طلایی ۴ ستاره: علاوه‌بر خدمات کارت طلایی ۳ ستاره، هزینه‌های تعویض تسمه تایم و دینام خودرو را پرداخت می‌کند.

کارت الماس: در این کارت علاوه‌بر کلیه خدمات نام‌برده در موارد قبلی، هزینه سرویس کولر و بخاری و تعمیر برف پاک‌کن‌ها نیز پرداخت می‌شود.

کارت طلایی سال: خدمات این کارت به‌صورت مشترک در سایر کارت‌های طلایی وجود دارد.

خدمات و پوشش‌های هریک از این کارت‌ها متفاوت است. و اهرگز فراموش نکنید که کارت طلایی سال کمترین و کارت الماس بیشترین خدمات را به کاربران ارائه می‌دهد.

خدمات کارت طلایی خودرو شامل چیست؟

کارت طلایی خدماتی است که در سال ۱۳۸۰ توسط شرکت ایران خودرو به جهت تامین نیاز های سرویسی و امدادی به مشتریان خود ارائه کرد . که این خدمات در حال حاظر برای تمامی خودرو های تولید شده توسط این شرکت قابل استفاده است . و خدمات و امکاناتی که با داشتن کارت طلایی میتوانید از آن ها بهره مند شوید و خساراتی که توسط کارت طلایی قابل جبران است به شرح زیر است :

 • تضمین و تعویض رایگان قطعات معیوب
 • مشاوره تلفنی و امداد جاده‌ای رایگان
 • حمل رایگان خودروی خراب و نیازمند تعمیر در صورت بروز خرابی در جاده.
 • انتقال سرنشینان خودروی خراب شده به نزدیک‌ترین شهر
 • پوشش خسارات تصادف، سرقت کلی یا قطعات نظیر ECU کامپیوتر خودرو
 • جبران خسارات ناشی از ریختن مواد اسیدی روی خودرو
 • امداد رسانی سیار درون شهری و جاده‌ای
 • پرداخت خسارت ترکیدگی لاستیک حین رانندگی
 • تعویض خودرو

و به صورت کلی، خدمات مهمی که دارندگان کارت طلایی خودرو از آن بهره مند می شوند، شامل موارد زیر خواهد بود :

در اگر در جاده یا خیابان وسیله نقلیه ما با نقص فنی روبرو شد. تعمیرات سیستم سوخت رسانی، سیستم برق و الکترونیک، سیستم خنک کننده، سیستم ترمز، سیستم کلاچ، تعویض باتری، دینام، انژکتور، رادیاتور، قفل و تعمیرات مربوط به تزئینات خودرو،  خدماتی است که با داشتن کارت طلایی ایران خودر می توانیم از آن ها بهره مند شویم .

چنانچه آسیبی که به خودرو ما وارد شده است بیشتر از ۶۰٪ قیمت، قبل از خسارت آن بوده باشد ، این امکان با داشتن کارت طلایی  برای شما وجود خواهد داشت که خودرویتان را تعویض کنید .

خسارات ناشی از برخورد با اجسام دیگر و واژگونی و سقوط خودرونیز با داشتن کارت طلایی قابل جبران است. البته لازم به ذکر است که برای پیگیری و دریافت خسارت، به گزارش نیروی انتظامی، مراجع قضایی و کروکی نیاز دارید .

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه

خب حالا که به طور کامل با کارت طلایی  و خدمات آن آشنا شدید وقت آن رسیده که با بیمه بدنه و پوشش هایی که ارائه می دهد آشنا شوید .بیمه بدنه یکی از انواع بیمه نامه های اختیاری برای تمامی خودرو هاست . این بیمه نامه پوشش خسارات اصلی و فرعی بدنه خودرو را ارائه میکند . پوشش آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار جزو پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه محسوب می‌شوند که به طور کامل در مقاله از بیمه بدنه چندبار می توان استفاده کرد  به این موضوع پرداختیم .

بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه بیشتر می‌تواند از پوشش‌های زیر به عنوان پوشش‌‌های اضافی یا الحاقی بیمه بدنه برخوردار شود:

 • جبران خسار‌ت‌ وسیله ‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان
 • سرقت لوازم و قطعات خودرو
 • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
 • شکست شیشه
 • پوشش ایاب‌ و ذهاب
 • پوشش نوسان قیمت

تفاوت قیمت کارت طلایی ایران خودرو و بیمه بدنه

عوامل مختلفی در قیمت بیمه بدنه تاثیر گذارند که این عوامل عبارت اند از : نوع خودرو، کاربری، سال ساخت، ارزش روز خودرو ، پوشش‌های اضافی این بیمه  و … . البته ارزش خودرو مهم ترین عامل تاثیر گذار در نرخ بیمه بدنه  است . البته باید این را هم بدانید که پوشش های انتخابی نیز نقش بزرگی در نرخ بیمه بدنه دارند . یعنی هر چه پوشش های بیشتری را تهیه کنید ، مشخصا قیمت بیمه بدنه نیز افزایش پیدا خواهد کرد . لازم به ذکر است که تخفیفات عدم خسارت، در کاهش نرخ بیمه بدنه نقش اساسی دارد .

در آخر با مقایسه این دو گزینه باید بگوییم که بیمه بدنه به مراتب به صرفه تر است و مزایای بیشتری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد .

استعلام بیمه بدنه خودرو

مزایای بیمه بدنه در مقایسه با کارت طلایی ایران خودرو

هر دو گزینه ، یعنی کارت طلایی و بیمه بدنه خسارات اصلی و اساسی :  آتش سوزی ، سرقت و تصادف را جبران میکنند . اما چیزی که این دو گزینه را از هم متفاوت میکد را از جانب دیگری باید ببینید :

 • به جز خودروهای فرسوده بیمه بدنه، تقریبا برای همه خودروها ارائه می‌شود. اما کارت طلایی ایران خودرو فقط مختص به خودروهای تولیدی با قدمت کمتر از ۱۰ سال است. و این به این معنی است که حتی به خودروهای ساخت ایران خودرو که در سال های قبل از ۹۰ تولید شده باشند، خدمات کارت طلایی ارائه نمی‌شود.
 • یکی دیگر از مزایای بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی همانی است که بالاتر بهش اشاره کردیم. این بیمه نامه مقرون به صرفه تر است . که این  باعث می‌شود که هنگام تورم ، برای افراد بیشتری ، فرصت بهره‌‌گیری از خدمات بیمه بدنه فراهم گردد.
 • اگراز شرکت ارائه کننده بیمه بدنه، خسارتی دریافت نکرده باشید، موقع تمدید این بیمه‌نامه، شما میتوانید از تخفیفات عدم خسارت استفاده کنید. که این تخفیف تاثیر زیادی در کاهش بار هزینه‌ای شما خواهد داشت .که برای تمدید کارت طلایی امکان بهره‌‌گیری از چنین تخفیفاتی وجود ندارد.
 • شما برای استعلام بیمه بدنه به حداقل اطلاعات و مدارک نیاز دارید ؛ اما برای استعلام قیمت کارت طلایی به یک کارشناس نیاز دارید .
 • یکی دیگر از مزایای بیمه بدنه آن است که تخفیفات و در کل خود این بیمه نامه قابل انتقال به خودرو های دیگری نیز است . اما خدمات کارت طلایی ایران خودرو به خودروی دیگر حتی ساخت این شرکت قابل انتقال نیست .

خرید بیمه از بیمه ایران حسینی :

حال که با کارت طلایی و بیمه بدنه به طور کامل آشنا شدید. و فهمیدید که بیمه بدنه چقدر مزیت های زیادی نسبت به کارت طلایی دارد . اگر قصد خرید بیمه بدنه را با مناسب ترین قیمت و بیشتزین پوشش دارید با کارشناسان ما در بیمه ایران حسینی( بهترین نمایندگی بیمه ایران در گوهر دشت) تماس بگیرید. تا در این امر راهنمای شما باشند.

برای خرید بیمه بیمه بدنه کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09126507886