روش های استعلام بیمه بدنه خودرو

استعلام بیمه بدنه
۴/۵

وسایل نقلیه  یکی از کالاهای ضروری زندگی­ ما هستند . در واقع در  کشور ما این کالا، چند صباحی است که شکل سرمایه­‌ای به خود گرفته است. از همین روی ، خرید ماشین صفر برای بیشتر خانواده ها سخت شده است که همین امر باعث رونق بازار خودروهای دست دوم شده است. یکی از نکات قابل توجه  هنگام خرید ماشین دست دوم توجه به اصالت بیمه‌­نامه خودرو است. ما قصد داریم در این مطلب از مجموعه مطالب بیمه ایران حسینی (نمایندگی کرج) سریع به اطلاعات بیمه‌­نامه خودرو دسترسی پیدا کنید. با ما همراه باشید.

هر خودرو لازم است که دو بیمه داشته باشد. یک بیمه اجباری و دیگری اختیاری­ست. داشتن بیمه شخص ثالث برای همه خودروها اجباری است. در صورت بروز حادثه، اگر به افراد ثالث و فرد مقابل خسارتی وارد و  بیمه­‌گزار مقصر شناخته شود، شرکت بیمه، خسارت را از محل بیمه شخص ثالث پرداخت خواهد کرد.

بیمه بدنه اما جزء بیمه های اختیاری برای خودرو به شمار میرود . اگر حادثه‌­ای رخ دهد و خودرو خسارتی ببیند، اگر راننده مقصر باشد و یا نباشد بیمه، خسارت وارد شده را جبران می­کند. پس اگر خودرویی هر دو بیمه را داشته باشد، شما با خیال آسوده­‌تری می­توانید خرید کنید و با این روشی که در ادامه خواهیم گفت به سادگی سابقه خودرو مورد نظرتان را بررسی کنید.

برای خرید و مشاوره کلیک کنید

کلیک کنید

بهترین و ساده ترین روش استعلام بیمه بدنه خودرو کدام است ؟

واحد بررسی سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی معتبر ترین و اصلی ترین بستر برای استعلام بیمه خودرو میباشد .

از طریق سایت بیمه مرکزی شما با چند روش زیر می‌توانید استعلام بیمه نامه تان را انجام دهید. برای استعلام بیمه‌ بدنه ماشین خود باید به سایت بیمه مرکزی مراجعه کرده و وارد بخش ( سامانه استعلام بیمه‌نامه‌های وسایل نقلیه موتوری) شوید.

سامانه بیمه مرکزی

در این صفحه شما می‌توانید از طریق یکی از سه گزینه زیر برای استعلام بیمه نامه خود یا چک کردن بیمه ماشین استفاده کنید:

نکته : در روش‌های گفته شده فقط می‌توانید اطلاعات یک بیمه نامه را مشاهده نمایید.

  1. استعلام با کد VIN
  2. استعلام بیمه بدنه از طریق پیامک
  3. استعلام بر اساس شماره بیمه بدنه
  4. استعلام بر اساس کد یکتا بیمه بدنه
  • استعلام بیمه بدنه با کد VIN:

یکی از روش‌‌های جدیدی که بیمه مرکزی برای استعلام بیمه خودرو در سایت بیمه مرکزی اضافه کرده، امکان استعلام بیمه بدنه با کمک کد VIN درج شده در کارت ماشین می‌باشد. البته برای چک کردن بیمه بدنه ماشین از این طریق در کنار این کد حتما باید تلفن همراه هم درج شود .

با استفاده از کد vin

  • استعلام بیمه بدنه با دریافت پیامک:

برای استعلام اعتبار بیمه بدنه می‌توانید یک پیامک با فرمت های زیر به شماره ۳۰۰۰۲۶۲۱ ارسال کنید و منتظر دریافت استعلام بیمه نامه تان باشید.

فرمت پیامک :۱*کد ملی بیمه گذار*شماره بیمه نامه چاپ شده.  برای مثال نمونه: ۱*۱۱۳۸۵۹۸۰۰۰*۹۹/۰۱/۰۰۲/۰۰۰۱۸۹

فرمت پیامک (روش دیگر) :۲*کد ملی بیمه گذار*کد یکتای بیمه‌نامه. برای مثال:  ۲*۰۰۲۳۰۱۲۲۷۸*۱۲۳۱۲۳۴۶۵۴۶۴۵

فرمت پیامک (روش سوم) :۳*کد ملی بیمه گذار*VIN. برای مثال: ۳*۰۰۲۵۶۴۲۳۲۵*IRFC854645645643

با پیامک

  • استعلام با شماره بیمه بدنه

در این روش بیمه گذار شماره بیمه نامه‌ای که روی بیمه بدنه تان درج شده به همراه نام شرکت بیمه، تلفن همراه و کد ملی بیمه گذار را در سایت وارد کرده و استعلام بیمه نامه تان را دریافت کنید.

با شماره بیمه نامه

  • استعلام با کد یکتا بیمه بدنه(روش پیشنهادی بیمه ایران حسینی )

ممکن است بسیاری از افراد از کد یکتای بیمه نامه‌شان اطلاعی نداشته باشند و این روش مناسبی برای استعلام صحت بیمه نامه نباشد، معمولا همه بیمه‌ها از سال ۱۳۹۷ به این طرف دارای کد یکتا هستند و اگر بیمه نامه تان در دسترس تان است، می‌توانید کد یکتای درج شده در بیمه نامه را در این قسمت وارد کرده و صحت اطلاعات وارد شده را بررسی نمایید. این روش به دلیل کمتر بودن اطلاعات درخواستی روشی ساده‌تر است.

بیشتر بدانبد : کد یکتا در بیمه شخص ثالث

کد یکتا

راهنمای دریافت استعلام سوابق بیمه خودرو و بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث:

علاوه بر بررسی اصالت بیمه نامه، شما می‌توانید سابقه بیمه های صادر شده به نام خودتان را در سامانه بیمه مرکزی مشاهده و بررسی نمایید.  استعلام سوابق بیمه

با انتخاب گزینه پاسخ به استعلام سوابق بیمه خودرو وارد صفحه زیر می‌شوید که می‌توانید یکی از گزینه‌های ثبت استعلام جدید و یا پیگیری استعلام را انتخاب کنید، با انتخاب گزینه ثبت استعلام جدید وارد صفحه‌ای می‌شوید که در این بخش شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات شخصی بیمه گذار استعلام سوابق بیمه‌ای چندین ساله بیمه ثالث و بیمه بدنه و یا هر دو نوع بیمه رو را از بیمه مرکزی دریافت نمایید.

اطلاعاتی که از شما دریافت خواهد شد شامل رشته بیمه‌ای، کد ملی، سال تولد، شماره تلفن، شماره موبایل، استان، شهر می‌باشد. با وارد کردن این اطلاعات همه بیمه نامه‌های ثالث و بدنه‌ای که به نام شخص در شرکت‌های بیمه مختلف صادر شده به همراه رشته بیمه‌ای نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید به راحتی از همه بیمه نامه‌هایتان با خبر باشید.

اطلاعات استعلام کننده

با وارد کردن اطلاعات مورد درخواست در سامانه سنهاب بیمه مرکزی کد تاییدیه ثبت استعلام شما به شماره همراه وارد شده ارسال می‌شود. متن پیامک تایید را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده نمایید.

پیامک بیمه مرکزی

پس از وارد کردن کد تأییدیه، روی گزینه «مرحله بعد» کلیک نمایید. در صورت ثبت موفقیت آمیز استعلام خود، در قسمت تأییدیه نهایی متن زیر برایتان نمایش داده خواهد شد.

پیامک بیمه مرکزی

و در آخر نتیجه استعلام انجام شده در تصویری که در ادامه به اشتراک خواهیم گذاشت قابل مشهاده است ، در این گزارش اطلاعات بیمه ای بیمه‌گذار، اطلاعاتی مثل شماره بیمه‌نامه، تاریخ شروع و انقضای بیمه‌نامه‌های ثبت شده به نام شما در شرکت‌های بیمه، نوع بیمه‌نامه‌ها (بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه)، نام شرکت بیمه و وضعیت دریافت خسارت نمایش داده‌ می‌شود.

گزارش استعلام

آیا استعلام بیمه بدنه با پلاک ماشین امکان پذیر است ؟

استعلام بیمه بدنه ماشین فقط بر اساس شماره پلاک بیمه ایران از طریق سایت بیمه مرکزی امکان پذیر نمی‌باشد و فرد باید اطلاعات کامل بیمه گذار از جمله کد ملی و شماره همراه مالک و شماره بیمه نامه را داشته باشد تا بتواند از طریق سنهاب استعلام بیمه نامه را انجام دهد.
فقط نمایندگان و کارگزاران از طریق دسترسی سنهابی که  بیمه مرکزی در اختیار آن ها قرار می‌دهد، از طریق شماره پلاک می‌توانند استعلام بیمه نامه‌هایی که بر روی پلاک مورد نظر  است را مشاهده کنند.

برای خرید و مشاوره کلیک کنید

کلیک کنید

 چه زمان هایی گرفتن استعلام بیمه­‌نامه ضروری است؟

ابتدای مقاله یکی از مواقعی که گرفتن استعلام بیمه‌­نامه ضروری­ست را توضیح دادیم. در ادامه قصد داریم به موارد دیگری که گرفتن این استعلام احتمالا لازم می­‌شود، بپردازیم:

  • زمانی که تصادفی اتفاق می­افتد و بیمه‌­نامه را همراه ندارید می­توانید از این خدمت آنلاین استفاده کنید.
  • اگر بیمه‌­نامه خود را گم کرده باشید تا زمان صدور المثننی و یا گواهی بیمه، برای آگاهی از شرایط بیمه­ بدنه یا ثالث خود می‌­توانید به صورت آنلاین اقدام کنید.

 

تاریخ اعتبار بیمه بدنه مان نیز در این سایت قابل مشاهده است ؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، شما می‌توانید با استفاده از کد یکتای بیمه نامه تان‌، استعلام بیمه بدنه خودرو   خود را از سنهاب بیمه مرکزی دریافت کنید . در اطلاعاتی که شما از این طریق بدست می‌آورید می‌توانیم به تاریخ صدور و انقضای بیمه ثالث اشاره کنیم . این که بیمه نامه ما در چه تاریخی به اتمام می‌رسد.

اطلاعات بیمه شخص ثالث را نیز میتوانیم در این سامانه ببینیم ؟

علاوه بر بیمه بدنه امکان این فراهم شده که همه بتوانند از طریق کد یکتای بیمه بدنه شان نیز به استعلام اصالت بیمه نامه از سنهاب بیمه مرکزی اقدام نمایند. اگر بیمه شخص ثالثتان را تمدید کرده اید و یا بیمه شخص ثالثی  را تازه خریداری کرده اید می‌توانید با وارد کردن کد یکتای درج شده در بیمه نامه درسایت بیمه مرکزی استعلام بیمه بدنه خودرو یتان را بررسی نمایید. تاریخ صدور و اتمام بیمه نامه، نام شرکت بیمه نامه و سایر مشخصات بیمه نامه از این طریق قابل مشاهده می‌باشد.

مراحل استعلام شخص ثالث از سایت بیمه مرکزی نیز مانند  مراحل بیمه بدنه می‌باشد و شما می‌توانید به یکی از روش‌های گفته شده استعلام شخص ثالث را از سایت سنهاب دریافت نمایید.

چک کردن بیمه ماشین به چه صورت است ؟

برای چک کردن بیمه ماشین (بیمه ثالث و بیمه بدنه) مطمئن ترین و در دسترس ترین روش، سنهاب بیمه مرکزی می‌باشد. روش‌های استعلام و بررسی بیمه نامه ها در بالا گفته شد و بیمه گذار می‌تواند به راحتی در هر ساعتی از شبانه روز اطلاعات بیمه نامه های خود را از این طریق بررسی نماید.

خرید و استعلام بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

برای خرید و استعلام بیمه بدنه می‌توانید با کارشناسان ما در بیمه ایران حسینی در کرج تماس گرفته و مشاوره کامل درباره مقایسه و خرید انواع بیمه نامه را دریافت نمایید. حتی در مورد استعلام قیمت بیمه بدنه و پوشش دهی و پرداخت خسارت بیمه ایران حسینی می‌تواند کمک مناسبی برای شما باشد.برای خرید و مشاوره کلیک کنید

کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09126507886