همه چیز درباره بیمه آتش سوزی مغازه 

همه چیز درباره بیمه آتش سوزی مغازه
از آنجایی که در سال ۲۰۱۷ ایران یکی از ۱۰ کشور آسیب پذیر از نظر رویداد حوادث طبیعی در دنیا شناخته شد و شوربختانه آتش سوزی نیز جز این حوادث محاسبه می شود. در واقع آتش سوزی یکی از حوادث رایج در کشورمان تلقی میشود و روزانه حداقل ۵۰ آتش سوزی در سراسر کشور رخ می دهد . همانطور که میدانیم چنان حوادثی علاوه بر حوادث جانی رنج آور خسارت های مالی گزافی را به همراه دارد که همین موضوع باعث شد تا ضرورت بیمه اموال برای جبران خسارات بیش از پیش احساس شود . حال برای جبران خسارات مالی ناشی از حوادث آتش سوزی شرکت های بیمه ای، بیمه آتش سوزی را ارائه می دهند. در ادامه با بیمه ایران حسینی همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در رابطه با بیمه آتش سوزی و بیمه آتش سوزی مغازه در اختیار شما قرار دهیم .

بیمه آتش سوزی چیست؟

بیمه آتش سوزی در واقع زیر مجموعه بیمه اموال است که جبرات خسارات وارده به اموال و دارائی های شخص بیمه گذار را بر عهده می گیرد . این نوع بیمه به عنوان بیمه زلزله و آتش سوزی ارائه میشود . این نوع بیمه از همه لحاظ ساختمان و کالا ها و لوازم موجودش را در مقابل صاعقه، آتش سوزی و انفجار تحت پوشش قرار می دهد . لازم به ذکر است بیمه آتش سوزی جبران هزینه های پیشگیری از توسعه آتش را بر عهده می گیرد . از مهم ترین مزایای بیمه آتش سوزی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
  • جبران خسارت‌های کلی و جرئی که بر اثر خطرهای تحت پوشش به ساختمان بیمه شده وارد می‌شود.
  • پرداخت خسارت‌ها و هزینه های اقداماتی که برای جلوگیری از گسترش و توسعه خسارت انجام می‌شود.
  • بازدید رایگان از مکان بیمه شده توسط کارشناسان متخصص و ارائه توصیه‌های لازم برای پیشگیری و کاهش حوادث و زیا‌ن ها انجام می‌شود.

بیمه آتش سوزی چه خسارتهایی را مورد پوشش قرار می دهد ؟

خساراتی که تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می گیرند به دو دسته کلی : خسارات اصلی و خسارات اضافی تقسیم میوشند . خسارات اصلی و اساسی در بیمه آتش سوزی به این صورت هستند که خساراتی مثل خسارت های ناشی از آتش، انفجار و صاعقه را که به طور پیش فرض در بیمه نامه ثبت شده تحت پوشش قرار میدهند . بنابراین بیمه آتش سوزی در حالت عادی تنها خساراتی که گفته شد را تحت پوشش قرار میدهد و اگر مایل هستید که بیمه شما خسارات بیشتری مانند : سیل ، زلزله ، طوفان ، نشست زمین ، نواسانات برق و … را تحت پوشش قرار دهد باید برای هر یک از آنها پوشش اضافی مخصوص به خود را تهیه کنید . جهت مشاوره و خرید بیمه آتش سوزی و اطلاع از پوشش های اضافه آن با کارشناسان ما در بیمه ایران حسینی تماس بگیرید . کلیک کنید انواع بیمه آتش سوزی شرکت های بیمه معمولا بر اساس نوع و کاربری ساختمان ها آنها را بیمه میکنند که هر کدارم از این بیمه ها شرایط و پوشش های مخصوص به خودشان را دارند . انواع بیمه های آتش سوزی برای ساختمان های مختلف به سه دسته تقسیم میشود:

بیمه آتش سوزی مغازه چیست؟

در مطالب بالا با بیمه آتش سوزی و مزایای آن آشنا شدیم حال به موضوع اصلی مقاله یعنی بیمه آتش سوزی در مغازه باز میگردیم . بیمه آتش سوزی مغازه یک نوع بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی به شمار می‌رود. این نوع بیمه هنگام وقوع حادثه و آسیب رسیدن به اموال و جان صاحب مغازه، شرکت بیمه با بررسی مفاد قرارداد و حوادثی که تحت پوشش بیمه نامه قرار دارد؛ خسارت را جبران میکند. بیمه آتش سوزی مغازه، مواردی مانند لوازم و اثاثیه اداری، تاسیسات، ساختمان و ارزش دکوراسیون را شامل میشود .

چرا باید مغازه مان را بیمه آتش سوزی کنیم ؟

اگر مدیر و صاحب تجارتی هستید قطعا فعالیت تجاری بدون نگرانی و با تمرکز برای شما دارای اهمیت بسیار زیادی است . پس برای مطمئن شدن از امنیت کسب و کارتان و آرامش ذهنتان باید نگرانی های غیر مرتبط با تجارتتان را  از جمله حوادث طبیعی و غیر طبیعی که می تواند فعالیت تجاریتان را مختل کند حذف کنید . در این ضمینه بیمه آتش سوزی مغازه میتواند یاری رسانتن باشد و به شما اطمینان خاطر دهد که در صورت وقوع حادثه مانند انفجار، آتش سوزی ، زلزله ، سیل و …. خسارات شما را جبران خواهد کرد .در واقع  بیمه آتش سوزی مغازه در صورت صدمه و آسیب دیدن افراد بیمه شده هزینه های درمان و فوت را نیز در بر می گیرد  .

بیمه آتش سوزی مغازه چه حوادث و اسیب هایی را تحت پوشش قرار میدهد ؟

پوشش بیمه آتش سوزی مغازه دقیقا مانند پوشش بیمه آتش سوزی است که در بالا اشاره کردیم یعنی بیمه آتش سوزی مغازه تمامی خطرات احتمالی که مغازه شما با آن مواجه میشود را تحت پوشش قرار میدهد در واقع این بیمه نامه حافظ جان و مال و منافع بیمه گذار میباشد . شرکت های بیمه ، بیمه آتش سوزی مغازه  را مانند بیمه آتش سوزی تحت دو عنوان پوشش اصلی و پوشش اضافی ارائه میدهند که پوشش های اصلی شامل آتش سوزی ، صاعقه و انفجار میشود . پوشش های اضافی این طرح نیز شامل سیل،طوفان ، زلزله ، ترکیدگی لوله آب، سقوط هواپیما و هلیکوپتر، شورش و بلوا، ریز کوه و سقوط بهمن، فروکش کردن زمین، سرقت با شکست محرز می ‌باشد. نحوه تهیه پوشش های اضافی هم به این صورت است که بنا به درخواست بیمه گذار و با پرداخت هزینه اضافی و یا افزایش مبلغ حق بیمه ، خریداری می شود . کلیک کنید

فرانشیز بیمه آتش سوزی در مغازه چقدر است ؟ 

در بیمه های آتش سوزی عموما در برابر خطرات کلی فرانشیز تعیین نمیشود البته این یک امر قطعی و مطلق نیست و کاملا به شرایط و سیاست های شرکت بیمه بستگی دارد . اما در پوشش هایی که به عنوان خطرات اضافی و تبعی در بیمه نامه های آتش سوزی اعمال میشود فرانشیز متداول است یعنی خطرات و پوشش‌های متفاوت بیمه آتش سوزی دارای فرانشیز متفاوتی هستند، مثلا درصد فرانشیز پوشش زلزله با پوشش طوفان و تند باد و یا پوشش خطر سقوط هواپیما کاملا متفاوت است.  

مزیت خرید بیمه آتش سوزی مغازه چیست ؟

بعض از اتفاقات و حوادث کاملا غیر منتظره و غیر قابل پیش بینی میباشند . مثلا در مواقعی دیده شده که حتی داغ شدن سیم برق هم میتواند فاجعه ای بزرگ به بار بیاورد و باعث از بین رفتن تمام اجناس و وسایل یک  فروشگاه یا مغازه شود و ضرر زیادی به بار بیاورد به همین دلیل است که خرید بیمه اتش سوزی ضروری است یعنی شما میتوانید با یک مبلغ نا چیز خود را در مقابل تمام خطرات مالی و جانی با ضرر بسیار زیاد بیمه کنید . از جمله مهم‌ترین مزیت‌های خرید بیمه آتش سوزی مغازه ها  این است که نیازی نیست حتما صاحب مغازه باشید تا خود را بیمه کنید بلکه می‌توانید به عنوان مستاجر تمام اموال منقول و غیر منقول مغازه  خود را بیمه کنید.

آیا خرید بیمه آتش سوزی مغازه اجباری است؟

در خرید بیمه آتش سوزی هیچ گونه اجباری وجود ندارد و فقط به دلیل مزیت ها و جبران خسارت ها در بین افراد مورد استقبال زیادی قرار گرفته است . چنانچه شما صاحب یک مغازه و یا مستاجر و صاحب یک کسب و کار هستید لازم است که در جریان این امر باشید که طبق قوانین بیمه مرکزی ، مسئولیت جبران تمام خسارت های وارده ناشی از آتش سوزی به عهده خودتان خواهد بود . بدین جهت پیشنهاد ما برای شما این است که بیمه آتش سوزی را تا سقف تعهدات خریداری کنید و از جبران خسارت های حوادث غیر منتظره جلوگیری کرده باشید . لازم به ذکر است بیمه آتش سوزی یکی از خدمات ما در بیمه ایرانی حسینی میباشد. بالاترین سقف تعهدات و قیمت مناسب و پرداخت خسارت در سریع ترین زمان ممکن باعث شده تا ما به یکی از بهترین نمایندگی های بیمه ایران در کرج  تبدیل شویم . کلیک کنید

قیمت بیمه آتش سوزی چقدر است ؟

حق بیمه آتش سوزی ‌مغازه ها هم مانند: سایر بیمه نامه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. متراژ واحد تجاری، نوع سیستم اطفاء حریق و میزان موجودی کالا می‌تواند در محاسبه قیمت بیمه نامه تاثیر گذارد. هرچه شما در واحد‌های تجاری خود مواد اشتعال زا را نگهداری کنید، احتمال بروز حادثه سنگین‌تر وجود دارد و حق بیمه افزایش خواهد یافت. از این رو بهتر است که هنگام خرید این بیمه نامه با دقت زیادی اموال خود را بررسی کنید تا در صورت بروز حادثه بیشترین خسارت را دریافت کنید. به طور کلی میزان ریسک به طور مستقیم بر قیمت بیمه فروشگاه و ملک‌های تجاری تاثیر می‌گذارد. البته قوانین قیمت بیمه آتش سوزی برای بیشتر ملک‌ها با فرمول یکسانی پیش می‌رود.
09126507886