ابتدا بهتر است تصورمان از مشاور بیمه را مورد ارزیابی قرار دهیم. چرا که مشاغل زیادی با اشتراکات فراوان در این رشته وجود دارد مثل کارگزار بیمه و یا کارشناس بیمه. مشاور بیمه بیش از آن که به کارشناس بیمه شباهت داشته باشد به کارگزاری بیمه شبیه است. اما کارگزار بیمه عنوانی به مراتب کلی تر است.

تفاوت کارشناس بیمه با مشاور بیمه در دو موضوع خلاصه می‌شود اول آن که کارشناس بیمه ممکن است به صورت رسمی به استخدام ارگان‌های دولتی مانند دادگستری درآید در حالی که مشاور بیمه یک شغل آزاد و مستقل محسوب می‌شود. دیگر آن که مشاور بیمه امری است برای فروش بهتر و راهنمایی افراد حقیقی و حقوقی در جریان بیمه اما کارشناس بیمه معمولا بعد از عمل بیمه گزاری کارآیی دارد.

تفاوت مشاور بیمه با کارگزار نیز در نوع خدمتی که انجام می‌دهند و یا اهداف آن نیست. مشاور بیمه تنها به مشاوره به عنوان راهنمایی و یک موضوع تبلیغاتی می‌پردازد در حالی که کارگزار مستقیما به فروش بیمه اقدام می‌کند.

با این وجود باید گفت مشاور بیمه فردی به نمایندگی از بیمه‌ای خاص است که به مشتریان خود کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را در نوع بیمه‌ها داشته باشند. شاید این گونه به نظر برسد که بیمه گزاری امری ساده است اما هنگامی که از پیچیدگی‌های آن سخن بگوییم نیاز به این شغل را بیشتر احساس خواهید کرد. بنابرایم ناچاریم برای توضیح بیشتر انواع بیمه را به عنوان مقدمه ای بر ادامه مباحث به اختصار بیان کنیم.

اهمیت مشاوران بیمه در چیست ؟

مشاوران بیمه نسبت به اخبار جدید و اطلاعات جدیدی که درباره بیمه می باشد آگاهی بیشتری نسبت به افراد عادی دارند و همین امر موجب می شود تا افراد زمانی که می خواهند قرارداد و بیمه نامه ای را ایجاد کنند از مشاوران بیمه استفاده کنند.

حتی همین بی اطلاعی از این موضوعات سبب می شود که شخص نتواند حق و حقوق بیمه خود را در یافت نماید.

یکی دیگر از فواید مشاوران بیمه این است که این افراد آگاهی کاملی درباره قوانین و مقررات بیمه دارند و به همین دلیل افراد می توانند از مشاوران بیمه برای آگاهی کامل از قوانین و مقررات پیدا کنند.

گستردگی شرکت های مختلف بیمه

به دلیل افزایش شرکت های بیمه افراد می توانند از مشاوران بیمه استفاده نمایند تا بهترین انتخاب را در بین شرکت های بیمه داشته باشند.

تنوع در انواع بیمه

به دلیل گسترش انواع بیمه های مختلف مشاوره بیمه می تواند به صورت شفاف و دقیق بیمه گذار با انواع  بیمه آشنا کند تا شخص بتواند بنا بر نیاز خود از بیمه های مختلف استفاده نماید.

تخصصی بودن بیمه نامه ها

مشاوران بیمه بیمه گذاران را نسبت به تعهدات لازمه در هر قرار داد  بیمه آگاه می کنند.

البته لازم به ذکر است که هر نوع بیمه دارای مشاوران ومتخصصان خاص خود می باشد که در اون حوزه دارای آگاهی کاملی می باشند.

مشاوره بیمه خوب

درکل به دلیل گستردگی مشاوران بیمه شما باید قبل از آن که مشاوری را برای مشاوره بیمه خود انتخاب کنید باید درباره آن ها  تحقیق نماید و بهترین گزینه را انتخاب کنید تا بتواند به شما کاملا آگاهانه مشاوره دهد و شما را کاملا راهنمایی نماید یکی از مواردی که در انتخاب مشاوران بیمه باید در نظر داشته باشید تجربه آن ها در این موضوع می باشد.

در نتیجه افراد متخصص در این عرصه می توانند به شما کمک کنند که به بهترین نحو قرارداده بیمه خود را منعقد کنید و از مزایا و فواید بیمه خود استفاده نمایید.

مشاوران بیمه به شما درباره صفر تا صد بیمه تان آگاهی می دهند و سبب می شوند تا شما با آگاهی کامل تری قرار داد ببندید.

09126507886