بیمه تکمیلی درمان

بیمه تکمیلی بیمه نامه ای است که هزینه های ناشی از بیماری و حوادث را پرداخت میکند و از آنجاییکه تکمیل کننده پوشش بیمه های تامین اجتماعی و خدمات درمانی می باشد ، بیمه درمان تکمیلی نامیده می شود.

سازمان های بیمه گر پایه همچون سازمان تامین اجتماعی و سازمان خدمات درمانی ، خدمات خود را دربیمارستان ها و مراکز درمانی خود و مراکز دولتی ارایه میکنند و یا در صورت مراجعه بیمه شده تامین اجتماعی به بیمارستان ها و مراکز بخش خصوصی هزینه ها را بر مبنای تعرفه سازمان تامین اجتماعی و تعرفه دولتی محاسبه و پرداخت میکنند و همین موضوع باعث میشود بیمه شده در صورت مراجعه به مراکز درمانی بخش خصوصی هزینه های سرسام آوری را شخصا پرداخت کند .

با توجه به موارد فوق و همچنین افزایش هزینه های درمان در جامعه داشتن بیمه تکمیلی بیش از پیش ضروری به نظر میرسد .
در بیمه تکمیلی هزینه های بستری شدن و جراحی در بیمارستان ، رادیوتراپی ، شیمی درمانی ، آنژیوگرافی قلب ، گامانایف ، هزینه های زایمان ، هزینه های های پاراکلینیکی از قبیل سونوگرافی ، رادیولوژی، ماموگرافی ، انواع اسکن ، آندوسکوپی ، ام آر آی ، آزمایشگاه و همچنین هزینه های دندان پزشکی ، دارو ، ویزیت ، عینک ، سمعک و … پرداخت میگردد البته لازم به ذکر است هر قرارداد بیمه تکمیلی شرایط خاص خود را دارد و با توجه به تعداد نفرات ، مقدار حق بیمه ، مقدار فرانشیز ممکن است تعهدات متفاوتی داشته باشد.

 • طرح حامی منزل مسکونی : اگربرای بیمه آتش سوزی منزل مسکونی خود دنبال یک بیمه نامه کامل و شش دانگ میگردید که تمام دغدغه ها و نیازهای شما را در برابر حوادثی احتمالی پوشش دهد طرح حامی بیمه ایران بهترین است.
 • طرح جامع اصناف : قابل ارائه به اصناف مختلف با نرخ و شرایط ویژه
 • طرح جامع شهرک های صنعتی (قابل ارائه به کارگاهها و کارخانجات مستقر در شهرک های صنعتی کشور) شامل :

الف ) بیمه نامه آتش سوزی با پوشش های تکمیلی گسترده و نرخ شرایط ویژه
ب : بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در مقابل کارکنان با نرخ و شرایط ویژه
ج: بیمه درمان تکمیلی با نرخ و شرایط ویژه

بیمه اشخاص :

شرکتهای بیمه با ارائه طرحهای متفاوت و ابتکاری متناسب با نیازهای جوامع انسانی

درپی تأمین و تسهیل ثبات مالی و اقتصادی برآمدند تا در زمان بروز حادثه ناگوار، شیرازه اقتصاد خانواده ها از هم نپاشد و افراد وابسته به شخص متوفی و یا حادثه دیده بتوانند از مزایای این تأمین اقتصادی بهره مند شوند .

بدین ترتیب که بیمه اشخاص یکی از مهمترین شاخه های رفاه اجتماعی محسوب می شود و درکشورهای مختلف، دولت ها رأسا سازمان هایی را به منظور تأمین خدمات بیمه اختصاص داده اند.

بیمه خودرو:

این گروه بیمه را می توان به دو بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث و سرنشین تقسیم کرد.

بطور کلی گروه بیمه اتومبیل جبران کننده خسارت های ناشی از حوادث رانندگی از جمله تصادف، آتش سوزی و سرقت به اتومبیل مورد بیمه، سرنشینان آن و اشخاص ثالث می باشد.

علاوه بر موارد فوق شکست شیشه اتومبیل، توقف اتومبیل خسارت دیده در مدت تعمیر نیز با دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می باشد. خسارت هایی که در اثر حوادث اتومبیل متوجه اشخاص ثالث می شود به موجب بیمه نامه شخص ثالث مورد تامین قرار می گیرد.

بیمه شخص ثالث جنبه اجباری دارد و تابع قانون و مقررات خاص خود می باشد.

دفتر بیمه آریا ارائه دهنده خدمات ذیل می باشد:

 1. صدور انواع بیمه شخص ثالث بصورت قسطی بدون بهره
 2. بازدید و ارسال رایگان کلیه بیمه نامه ها ( ثالث ، بدنه ، مسئولیت ، آتش سوزی و …)
 3. صدور آنلاین بدون حضور متقاضی و ارسال به محل درخواستی
 4. صدور انواع بیمه نامه زنان خانه دار و بازنشستگی
 5. صدور انواع بیمه عمر و پس انداز و ارائه مشاور رایگان
 6. صدور انواع بیمه آتش سوزی
 7. صدور انواع بیمه مسئولیت مدنی با تخفیف ٣٠ درصدی
 8. مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص کلیه بیمه نامه ها

برخی از اتفاقات و حوادث قابل پیشگیری نیستند و از طرفی تمامی پیشگیری های لازم همیشه تضمین کننده عدم وقوع حوادث ناگوار نیستند. از این جهت جبران خسارت و یا به حداقل رساندن خسارات ناشی از حوادث همیشه از دغدغه های انسان بوده و همواره تمهیداتی برای آن اندیشیده است.

خدمات و رشته های بیمه ای در بیمه ایران

بیمه ایران در ارایه تمامی رشته های بیمه فعال بوده بنا به آمار منتشره خود،۵۰% از سهم بیمه بازرگانی کشور را در دست دارد. بیمه هایی که در بیمه ایران ارایه می شود شامل بیمه های زیر است:

بیمه اتومبیل – بیمه شخص ثالث – بیمه موتورسیکلت ایران – بیمه بدنه ایران-بیمه مسافرتی بیمه ایران – بیمه درمان ایران-بیمه عمر ایران – بیمه حودث ایران و…….

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از متداول‌ترین انواع بیمه محسوب می‌شود که داشتن آن برای صاحبان وسایل نقلیه اجباری است. بنابراین، تمام وسایل نقلیه ملزم به داشتن بیمه ثالث هستند.شخص ثالث کسی است که در حادثه رانندگی متحمل زیان مالی یا جانی می‌شود.راننده مقصر لازم است تحت پوشش این بیمه قرار بگیرد تا هنگام وقوع حادثه‌، شرکت بیمه خسارت وارد شده بر شخص ثالث را پرداخت کند.

در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف ارائه می‌شوند، بیمه شخص ثالث همچنان پرمخاطب‌ترین نوع بیمه است. بدون شک یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است.

به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

اما به‌راستی بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد و علت نام‌گذاری این بیمه چیست:

در پوشش بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گزار، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمه‌گر و شخص ثالث فرد زیان‌دیده غیر از راننده مقصر در حادثه هستند.

برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد.

راننده مقصر نیز تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه شخص ثالث شده است قرار می‌گیرد. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت‌های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.

بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند و نرخ بیمه در شرکت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. همچنین تفاوت در کیفیت ارائه خدمات این بیمه می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد.

استعلام بیمه شخص ثالث

در صورتی‌که قصد خرید بیمه شخص ثالث را دارید، بیمه‌ آریا این امکان را برای شما فراهم آورده است. شما می‌توانید با مقایسه شرایط و پوشش شرکت‌های بیمه‌، بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب نمایید و بیمه خود را اینترنتی خریداری کنید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث خسارت‌های جانی، مالی و خسارت سرنشین یا راننده را تحت پوشش قرار می‌دهد:

خسارت جانی یا بدنی به هزینه‌‌هایی گفته می‌شود که به‌منظور درمان افراد آسیب دیده در یک حادثه رانندگی یا به‌عنوان غرامت فوت و نقص عضو پرداخت می‌شود.

خسارت مالی هزینه‌ای است که برای جبران خسارت مالی وارد شده بر خودرو و اموال افراد زیان دیده پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که راننده مقصر شامل این جبران خسارت نیست.

سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ حداقل ۱۶ میلیون تومان و حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان است. سقف تعهدات مالی ارائه شده در شرکت‌های بیمه می‌تواند متفاوت باشد.

خسارت راننده در این مورد، راننده‌ خودروی مقصرِ حادثه نیز تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد، با این تفاوت که بیمه تنها خسارت‌های جانی را تحت پوشش قرار می‌دهد و در قبال خسارت‌های مالی تعهدی ندارد.

لازم به ذکر است، پرداخت خسارت در صورتی انجام می‌شود که راننده دارای گواهینامه معتبر و مرتبط با وسیله نقلیه باشد.

نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

چند عامل، تعیین‌کننده قیمت بیمه شخص ثالث است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 • درصد تخفیف به سابقه راننده
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث
 • تاریخ انقضای بیمه‌نامه قبلی
 • میزان پوشش مالی بیمه‌نامه شخص ثالث
 • تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه (کوتاه مدت یا یک‌ساله)
 • سال تولید و ساخت خودرو
 • تعداد سیلندر و کاربری خودرو
 • حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش‌های آن بر اساس دیه‌ یک انسان در ماه حرام محاسبه می‌شود.

بیمه نامه شخص ثالث از مهمترین شاخه‌های بیمه‌ای در صنعت بیمه کشور می باشد.

بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه به نوعی از بیمه گفته می‌شود که خسارت‌های وارد شده بر خودرو را جبران می‌کند. خرید بیمه بدنه خودرو اجباری نیست اما این نوع بیمه پوشش‌هایی را شامل می‌شود که داشتن آن برای صاحبان خودرو مزیت‌های فراوانی به همراه دارد.

این بیمه نامه اتومبیل شمارا در مقابل خطراتی همچون آتش سوزی،سرقت کلی،خساراتی که در جریان نجات و یا انتقال موضوع بیمه به آن وارد شود و … تحت پوشش قرار میدهد.

صدور بیمه بدنه

از آنجایی که میزان استفاده از بیمه بدنه بعد از بیمه شخص ثالث در مقاوم دوم قرار گرفته است، در نتیجه سهولت در خرید این بیمه نامه برای همه بیمه گذاران اهمیت زیادی دارد.

یکی از بهترین راهکارهایی که شرکت های بیمه گر را به هدف خود نزدیک می کند، صدور آنلاین بیمه بدنه است. با ذکر دلایلی علت برتری این روش را بیان خواهیم کرد:

 1. صدور آنلاین بیمه بدنه به این معناست که شما به عنوان مشتری در هر نقطه از جهان و بدون نیاز به مراجعه حضوری قادر خواهید بود در کمترین زمان ممکن بیمه نامه خودرا خریداری نمایید در نتیجه امر فروش بیمه بدنه افزایش یافته و روند کار برای مشتریان آسان می شود.
 2. با توجه به این که با صدور آنلاین بیمه بدنه نیازی به مراجعه حضوری نیست در نتیجه ترافیک کاری در شرکت های بیمه گرکاهش یافته و بهتر می توانند در امر مشاوره دهی به مشتریان فعالیت نمایند. به طور کلی با صدور آنلاین بیمه بدنه کیفیت و کمیت عملکرد شرکت بیمه ارتقا می یابد.
 3. همچنین صدور آنلاین بیمه بدنه از نظر صرفه جویی در وقت و زمان برای بیمه گذار یک امتیاز مثبت به حساب می آید زیرا نیاز نیست مدت زمانی را در ترافیک شهری و سپس در صف انتظار در شرکت بیمه هدر دهد.
 4. در صدور آنلاین بیمه بدنه، تکمیل فرم های ثبت نام و خرید به صورت اینترنتی و سیستمیک انجام می شود در نتیجه نیازی به استفاده از کاغذ نبوده و همین مسئله از بعد زیست محیطی نیز بسیار اهمیت دارد.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

 • خسارت‌هایی که به عمد و از سوی بیمه‌گذار یا راننده به وسیله نقلیه وارد می‌شود
 • خسارت‌هایی که به هنگام عدم تعادل راننده و در اثر مستی یا استفاده از مواد روانگردان به خودرو وارد می‌شود
 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب یا تهاجم
 • خسارت‌های ناشی از حمل بار بیش از حد
 • خسارت‌هایی که به هنگام بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر بر خودرو وارد می‌شود، مگر اینکه مجوز این‌کار را داشته باشد
 • در صورتی‌که راننده خودرو به هنگام وقوع حادثه فاقد گواهینامه معتبر باشد یا گواهینامه رانندگی او باطل شده باشد
09126507886