زمانی که شما راننده خوبی باشید و به خوبی رانندگی کنید به دلیل عدم تصادف و رانندگی درست و خوب شما به شما تخفیفات بیمه تعلق می گیرد در گذشته این تخفیفات برای مالک ماشین بود و شما هر زمانی که ماشینتان را به فروش می رساندید به مالک دوم و خریدار ماشین تعلق می گرفت و انگار این دوران شما تخفیفاتی را به نفع خریدار ماشینتان کسب کرده بودید.

اما هم اکنون تغییراتی در این موضوع به وجود آمده که بسیار خوب و پسندیده می باشد و امتیاز رانندگی درست و خوب به راننده خود راننده تعلق می گیرد اما چگونه؟

در این مطلب به چگونگی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به راننده و صاحب پلاک ماشین می پردازیم.

تخفیفات بیمه به مالک پلاک خودرو بر می گردد!

هر زمانی که شما ماشین خود را به فروش می رساندید تخفیفات بیمه برای شخصی می شود که ماشین را خریداری کرده اما در حال حاضر این تخفیفات به صورت راننده محور شده و حق راننده خوب است که از تخفیفات عدم خسارت استفاده نماید.

تخفیف عدم خسارت

تمام صاحبان خودرو باید دارای بیمه شخص ثالث باشند و این نوع بیمه بیمه ای اجباری است و صاحبان خودرویی که دارای بیمه شخص ثالث نیستند باید جریمه پرداخت کنند حال بعد از آن که بیمه شخص ثالث را پرداختند گاها ممکن است در طی مدت زمان بیمه شخص به دلیل رعایت ایمنی و رانندگی قانونی خود دچار خسارت نشود و نیازمند به بیمه نباشد در این حالت به شخص امتیازاتی تعلق می گیرد که این امتیاز همان تخفیف عدم خسارت می باشد، یکی دیگر از حالت هایی که به شخص تخفیف تعلق می گیرد زمانی است که دچار خسارت شده باشد اما از بیمه خود استفاده نکند در این حالت است که به شخص تخفیفات عدم خسارت تعلق می گیرد و می تواند امتیازات خود را حفظ کند و در زمانی که دچار خسارت شد از آن استفاده نماید.

شرایط انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث

انتقال بیمه شخص ثالث برای افرادی شدنی است که طبق مطلبی که در بالا بیان شد رانندگانی هستند که با ایمنی رانندگی می کنند و دچار ایجاد خسارت برای ماشین خود نشده اند در این حالت است که می توانند تخفیفات بیمه شخص ثالث را انتقال دهند.

در واقع صاحب خودروی که قصد فروش خودرو خود را دارد، می تواند تخفیفاتی را که به دلیل رانندگی درست و عدم خسارتی که از طرف بیمه به او تعلق گرفته را به خودرو خود انتقال دهد و یا حتی سوابق بیمه خود را به وابستگان نزدیک که اعضای درجه یک خانواده را شامل می شود انتقال دهد.

در دو حالت بیمه شخص ثالث انتقال پیدا می کند:

– اگر خودروی دارای ‌بیمه‌نامه اسقاطی شده باشد

درصورتی که شما مدارک لازم برای اثبات این موضوع که خودروی قبلی شما اسقاطی شده است می توانید بیمه شخص ثالث خودروی قبلی خود را به خودروی جدید انتقال دهیدو

– خرید خودروی جدید و فروش خودرو قبلی

اگر راننده خودرویی خریداری نکند تخفیف ها سوخت می شود؟

در شرایطی که راننده قصد خربداری خودرویی جدید را ندارد و یا نمی خواهد تخفیفات بیمه شخص ثالث را به خانواده و اعضا درجه یک خود انتقال دهد تخفیفات و امتیازاتی که به وی تعلق گرفته ار بین نمی رود و شخص می تواند به وسیله گواهی که از بیمه دریافت می کند تخفیفات خود را محفوظ نگه دارد برای زمانی که قصد خرید خودرویی جدید و یا قصد انتقال سابقه بیمه به افراد خانواده خود داشت.

اما در یه حالتی نیز ممکن است شخص دارای دو خودرو به طور همزمان باشد که در این حالت شخص نمی تواند سوابق بیمه خود را از یک ماشین به ماشین دیگرش انتقال دهد.

چه زمانی نمی توانید تخفیفات عدم خسارت را منتقل کنید؟

زمانی که دوره اعتبار بیمه شخص ثالث شما تمام شده باشد و خریدار دوره جدیدی را نام خود به ثبث رسانده باشد در این حالت شما دیگر نمی توانید سوابق بیمه و تخفیفات عدم خسارت خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث

بیمه‌نامه خودروی جدید

کپی کارت خودروی قدیم

کپی بیمه شخص ثالث خودروی قدیم

اصل کارت خودروی خودروی جدید

کپی کارت خودروی جدید

اگر خودرویتان اسقاطی است، اصل و کپی برگه گواهی اسقاط نیز ضرورت دارد.

استفاده از تخفیف عدم خسارت محدودیت دارد ؟

خیر تخفیفاتی که به صاحب پلاک تعلق گرفته شده محدودیت زمانی ندارد.

انتقال تخفیف عدم خسارت به خودرو صفر

شما نمی توانید تخفیفات عدم خسارت را به خودرو صفر انتقال دهید به این دلیل که تمام خودرو های صفر دارای بیمه شخص ثالث می باشد فقط در صورتی این موضوع امکان پذیر است که مدت اعتبار بیمه شخص ثالث قبلی شما نگذشته باشد اما بیمه شخص ثالث خودرو صفر شما رو به اتمام باشد در این حالت می توانید سوابق بیمه و تخفیفات عدم خسارت ماشین قبلی خود را به ماشین جدید خود منتقل کنید.

09126507886