بیمه زندگی

برای داشتن بیمه زندگی افراد می بایست با شرکت بیمه مورد نظرشان قراردادی ببندن که در واقع بنا به قراردادی که بسته می شود شخص موظف می شود که به شرکت بیمه مبلغی را واریز نماید و در عوض شرکت بیمه نیز موظف است تا در صورت بروز مشکلاتی چون بیماری های لاعلاج، نیاز به مراقبت های پزشکی به شخص و یا درصورت فوت و مرگ به شخص ثالثی که بیمه گذار مشخص کرده مبلغ بیمه را به صورت یکجا و یا به صورت ماهانه و مستمری پرداخت نمایند.

این قرار داد از دو بخش تشکیل می شود :

  • پوشش
  • سرمایه گذاری

اهمیت استفاده از بیمه زندگی :

در زندگی تک‌تک ما، ریسک هایی وجود دارد که برای بعضی از آنها تدابیری اندیشیده‌ایم و برای برخی از آنها به دلیل نبود راه حل مناسب و یا عدم آگاهی ما از آن راه حل ها تاکنون برنامه‌ای نداشته ایم. ذات وجودی بیمه، مدیریت ریسک می‌باشد و در زندگی اکثر مردم استفاده از بیمه هایی از قبیل بیمه شخص ثالث و درمان به دلیل آگاهی از ریسک های مربوطه و استفاده از حمایت بیمه در زمان وقوع مساله، بیشتر به چشم می خورد. لذا بیمه امری است که توسط ما مورد پذیرش قرار گرفته و با توجه به اینکه برای بهره بردن از حمایت های بیمه ای باید مبالغی را پرداخت نماییم در لحظه کنونی آنرا به عنوان هزینه می نگریم. درصورتیکه در مدت زمانیکه تحت پوشش بیمه هستیم، امنیت فکری بیشتری به دست می آوریم و اگر بر اساس بروز مساله ای مرتبط با بیمه از پوشش های مربوطه استفاده کنیم از لحاظ اقتصادی نیز برای ما بهره‌ای بالاتر از مبلغ پرداختی خواهد داشت.

پوشش بیمه زندگی

پوشش سرمایه فوت: مبلغ سرمایه برای فوت هنگام صدور بیمه‌نامه مشخص می‌شود. سرمایه فوت به دو روش تعیین می‌گردد. درصورتی‌که سرمایه فوت بین ۱۰ الی ۳۵ میلیون تومان انتخاب شود نیاز به آزمایش پزشکی نیست ولی درصورتی‌که بخواهید این سرمایه را بیشتر از ۳۵ میلیون تومان در نظر بگیرید باید آزمایش‌های مشخصی را برای احراز سلامتی انجام دهید. در صورت فوت به‌صورت طبیعی مبلغ سرمایه فوت به‌علاوه مبالغی که پرداخت‌شده به‌اضافه سود مبالغ پرداختی به وراث پرداخت می‌گردد.

پوشش سرمایه فوت به دلیل حادثه : سرمایه فوت براثر حادثه می‌تواند دو یا سه برابر سرمایه فوت باشد. در صورت فوت براثر حادثه علاوه بر سرمایه فوت، سرمایه فوت به دلیل حادثه و اندوخته بازخرید بیمه‌شده به وراث وی پرداخت می‌گردد.

پوشش امراض خاص : این پوشش در بیمه زندگی بیمه ایران شامل؛ سکته مغزی، سکته قلبی، جراحی قلب باز، پیوند اعضاء حیاتی بدن است. سقف مبلغ غرامت این پوشش ۲۰ میلیون تومان است.

پوشش سرطان : سقف این پوشش برای انواع سرطان ۵۰ میلیون تومان است.

پوشش معافیت حق بیمه : درصورتی‌که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد دچار نقص عضو گردد به صورتی که قادر به پرداخت حق بیمه نباشد، بیمه ایران بیمه‌شده را از پرداخت حق بیمه معاف می‌کند و در پایان قرارداد سود حاصله را به بیمه‌گزار می‌پردازد.

وام : شما می‌توانید بعد از ۲ سال تا ۹۰% حق بیمه پرداختی خود را به‌صورت وام بدون ضامن دریافت کنید.

پوشش بیمه از بدو تولد : یکی دیگر از پوشش‌های بیمه زندگی بیمه ایران، پوشش از بدو تولد است که سقف آن ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

پوشش پرداخت بخشی از سرمایه در سال آخر زندگی : اگر بیمه‌گزار در سال آخر زندگی خود به سر ببرد و فاقد درمان باشد می‌تواند ۲۰% کل سرمایه بیمه عمر خود را برای هزینه‌های احتمالی دریافت کند.

پوشش معاف از مالیات : سرمایه بیمه زندگی بیمه ایران از مالیات معاف است.

مزایای بیمه زندگی یا همان بیمه عمر

بیمه عمر مزایای زیادی می‌تواند برای شما داشته باشد اگر به چشم سرمایه‌گذاری به بیمه عمر نگاه می‌کنید یا اینکه آن را به عنوان پشتوانه خانواده و یا خطرات ناشی از حوادث غیر پیش‌بینی در نظر دارید. پیش از خرید می‌توانید از متخصصان بیمه‌ برای انتخاب بهترین بیمه عمر مشاوره بگیرید. انتخاب شرکت بیمه بخشی از خرید بهترین بیمه عمر است.